Ilustrační FOTO - Pixabay

Stop antimalariku

Francouzská vláda zastavila používání antimalarického léku hydroxychlorochin, který mohl být podáván v nemocnicích pacientům s nemocí COVID-19.

Učinila tak na výzvu Národní agentury pro bezpečnost léčiv a zdravotnických potřeb, která se odvolávala na výsledky klinických studií. Hydroxychlorochin jako účinný prostředek proti koronavirové nákaze doporučoval americký prezident Donald Trump. Pacientům s těžkým průběhem COVID-19 mohl být hydroxychlorochin podáván pouze v nemocnicích od konce března. Povolení bylo vládním výnosem zrušeno. Oznámení přišlo poté, co Světová zdravotnická organizace sdělila, že z důvodu možných zdravotních rizik dočasně zastaví testování tohoto antimalarika jako léku na COVID-19. Vědci v obsáhlém výzkumu uvedli, že hydroxychlorochin není vhodný pro léčbu COVID-19. Jeho uživatelé navíc čelí nepravidelnému srdečnímu rytmu i celkově vyšší pravděpodobnosti úmrtí.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 4 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.