Turnaj v Praze završí finále mezi Kvitovou a Muchovou

Hvězdným soubojem Petry Kvitové s Karolínou Muchovou vyvrcholí první turnaj pro českou tenisovou elitu po koronavirové pauze. Na tvrdém povrchu na pražské Spartě se O pohár prezidenta ČTS utkají dvě nejvýše nasazené hráčky od 14:00. V poledne začne na antuce mužské finále mezi Zdeňkem Kolářem a Michaelem Vrbenským.

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu Kvitová a Muchová se dosud neutkaly. Obě mají na kurty ve Stromovce krásné vzpomínky - světová dvanáctka Kvitová zde předloni ovládla antukový turnaj WTA a šestadvacítka Muchová byla loni ve finále.

Petra Kvitová. FOTO - Wikimedia commons

"Loni se mi tady hrálo dobře, letos je to sice na jiném povrchu a za jiných okolností, ale zase se mi tady hraje dobře," řekla Muchová. "Jsme ve finále a bude to fajn," dodala Kvitová, která má s krajankami bilanci 47 výher proti pouhým deseti porážkám.

Muchovou od března vede David Kotyza, jenž v minulosti trénoval Kvitovou a dovedl ji k triumfům ve Wimbledonu v letech 2011 a 2014. "S Davidem máme výborný vztah. Zažili jsme za sedm let krásné věci a nebudu brát prestižně," pronesla Kvitová. Kotyza po konci spolupráce s wimbledonskou šampionkou už na okruhu vedl také Karolínu Plíškovu a loni Barboru Strýcovou.

Turnaj ve Stromovce je první na českém území po uvolnění opatření proti šíření nemoci covid-19. Hraje se bez diváků před televizními kamerami.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.