Ilustrační FOTO - Pixabay

Kypr nabízí úhrady

Kypr zaplatí náklady spojené s dovolenou komukoliv, u koho se po příjezdu prokáže nákaza koronavirem.

Podle středečního prohlášení tamní vlády bude stát hradit pacientům s COVIDem-19 a jejich rodinám ubytování, jídlo a léky. Transfer na letiště a repatriační let si ale dotyční budou muset zaplatit sami. Opatření má přilákat turisty na ostrov, kde se nákaza dosud prokázala u relativně nízkého počtu lidí. Nákaza koronavirem se potvrdila u 939 lidí a 17 osob zemřelo s nemocí COVID-19.

Ilustrační FOTO - Pixabay

Kyperské úřady uvedly, že pro turisty nakažené koronavirem bude vyhrazeno 100 nemocničních lůžek a pro jejich rodiny několik takzvaných »karanténních hotelů«. Minulý týden tamní ministerstvo dopravy oznámilo, že spolu s experty vybralo dvě skupiny zemí, odkud budou moci být v červnu na Kypr obnoveny komerční lety. ČR je ve druhé skupině zemí, lety budou moci být obnoveny 20. června. Cestující ze Spojeného království a Ruska, kteří za běžných okolností tvoří něco přes polovinu turistů na ostrově, budou na Kypr nejspíše moci až červenci.

Evropské vlády jednají o tom, jak nastartovat letní turistickou sezonu v době, kdy se řadě států na kontinentu podařilo dostat šíření koronaviru pod kontrolu. Jedenáct členských zemí EU - Rakousko, Bulharsko, Chorvatsko, Německo, Řecko, Itálie, Malta, Portugalsko, Slovinsko a Španělsko- se minulý týden domluvilo na opatřeních, která umožní přeshraniční cesty při současné minimalizaci rizika nákazy koronavirem. O několik dní později Řecko oznámilo, že zahájí turistickou sezonu v červnu.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.