Ilustrační FOTO - Pixabay

Babiš Jermanovou nepodržel

Trestní oznámení, které podal Středočeský kraj kvůli zprávám o nedostatku ochranných pomůcek u záchranářů, považuje premiér Andrej Babiš (ANO) za nešťastné a zbytečné. Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová tím podle něj zastiňuje svou práci v čele kraje.

Trestní oznámení souvisí s článkem, který vydal počátkem koronavirové pandemie list Náš region. Na nedostatek ochranných pomůcek si stěžovala záchranářka ze Zdib Veronika Brožová, Náš region použil její otevřený dopis. Záchranářka v něm napsala, že na jejím stanovišti byl jediný respirátor a tři balíčky ochranných pomůcek k infekčnímu pacientovi, roušky měli záchranáři údajně vlastní. Kraj to odmítá. V té době bylo podle něj každé sanitní vozidlo vybaveno třemi sety pro použití při kontaktu s pacientem s podezřením na vysoce nakažlivou chorobu. Hejtmanka Jermanová proto podala na Brožovou trestní oznámení za šíření poplašné zprávy. Její koaliční partner, ČSSD, se od tohoto kroku distancoval.

Babiš řekl, že záchranářům je potřeba za jejich činnost poděkovat. Trvá na tom, že kabinet se o ně při koronavirové epidemii postaral. »Co se týká případu paní Jermanové, určitě to není dobrý způsob řešit to trestním oznámením,« uvedl. Trestní oznámení podle něj nepřinese žádný užitek a zůstane po něm pachuť.

Předseda sněmovního klubu KSČM Pavel Kováčik.

Za nepochopitelné považuje trestní oznámení i předseda sněmovního klubu KSČM Pavel Kováčik. »Pandemie koronaviru nás zaskočila a chyběla spousta věcí i zkušenost. Empatie lidí byla obrovská. Záchranáři byli vděčni za pomoc v podobě ochranných pomůcek i doma šitých roušek. Přes všechnu snahu pomáhat se však jedna záchranářka dočkala podivné odměny. Místo odpovědi na dotaz na ni podal Středočeský kraj v čele s hejtmankou trestní oznámení. Jenže mladá žena si za svým názorem, že ochranné pomůcky chyběly, stojí. Mám za to, že trestat za dotaz, názor a pravdu do dnešní doby nepatří,« řekl Haló novinám Kováčik.

Babiš neupřesnil, zda by případ mohl ohrozit pozici hejtmanky při další kandidatuře v letošních volbách. »Hnutí ANO ještě kandidátky neřešilo,« řekl k tomu pouze Babiš. Jermanová podle něj dělá dobrou práci a má konkrétní výsledky, ale kauza s trestním oznámením na záchranářku prý dobrou práci zastiňuje.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 10 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-05-30 12:31
Zdá se, že po pandemii blbců neubylo.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.