Reklama
Premiér Andrej Babiš. FOTO - Haló noviny

Premiér: Obce o nic nepřijdou

Premiér Andrej Babiš (ANO) je přesvědčen, že vláda bohatě vrátí obcím na dotacích peníze, o které přijdou kvůli schválení kompenzačního bonusu pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) a malé společnosti s ručením omezeným.

Sněmovna tento týden odmítla návrh Senátu, aby se kompenzační bonus vyplácel přímo ze státního rozpočtu, nikoli jen z vybraných daní z příjmů zaměstnanců. Podle senátorů může připravit současný způsob výplaty příspěvku obce o 11 miliard a kraje o čtyři miliardy korun.

Babiš připustil, že samosprávy o peníze přijdou. »Jsem však přesvědčen, že my jim tu částku bohatě vrátíme navýšením dotací a pravděpodobně i navýšením poměru dotací, který je dnes 70 procent stát a 30 procent obce,« řekl premiér. Motorem růstu se podle Babiše musí stát stavebnictví, soustředit se chce na byty.

Novinářům řekl, že chce navštívit například bývalá kasárna v pražském Karlíně. Rozsáhlý areál se stát již několikrát pokoušel prodat, ale zájem o něj nebyl. »Podíváme se, jestli bychom tam nemohli zainvestovat, i možná do bytů,« uvedl. Bytů je podle něj v ČR málo a pokud nestaví samosprávy, nad výstavbou by se musí zamyslet stát.

Babiš též včera uvedl, že požádal ministry o předložení všech připravených investičních projektů. »Dostaneme se letos na rekordní částku, 150 miliard, taková ještě nikdy nebyla, a to nás ještě čeká revize stávajícího rozpočtu,« konstatoval Babiš.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 7 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama