Ilustrační FOTO - Pixabay

Mezinárodní protidrogová akce zadržela 50 tun kokainu za miliardy

Při mezinárodní námořní protidrogové akci se podařilo během 45 dnů zadržet 50 tun kokainu. Na černém trhu by se toto množství drogy rozprodalo v přepočtu za několik desítek miliard korun. Podle agentury Reuters o tom v pátek večer informoval kolumbijský prezident Iván Duque.

Operace Orion V, do níž se zapojilo 26 zemí Ameriky a Evropy, se rozběhla začátkem dubna a trvala do 15. května. Zasahující síly při ní zadržely přibližně 150 lidí a zabavily desítky různých plavidel a čtyři letadla, sdělil Duque.

Množství kokainu zajištěného při operaci odpovídá přibližně 126 milionům dávek a zločineckým gangům by vyneslo zisk úhrnem 1,7 miliardy dolarů (41,2 miliardy korun), upřesnil k operaci kolumbijský ministr obrany Carlos Holmes Trujillo.

Dodal, že kromě kokainu se podařilo rovněž zadržet sedm tun marihuany v celkové hodnotě 36,7 milionu dolarů.

Spojené státy vyvíjejí na Kolumbii nestálý tlak s cílem dosáhnout omezení ilegálního pěstování koky, z níž se kokain vyrábí. Podle Bílého domu se loni potenciální produkce této drogy v Kolumbii zvýšila o osm procent na 951 tun.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 4 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.