Ilustrační FOTO - Pixabay

V Moravskoslezském kraji se koronavirem nakazilo celkem 1550 lidí

V Moravskoslezském kraji bylo k sobotě evidováno od počátku pandemie 1550 lidí nakažených koronavirem. Léčí se z něj stále 569 lidí, 930 se jich už uzdravilo. V souvislosti s nákazou zemřelo v regionu 51 lidí. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil hejtman Ivo Vondrák (ANO), hygienici na svých stránkách údaje naposledy aktualizovali v pátek ráno, kdy uváděli 1518 nemocných.

Problémy působí v regionu hlavně hromadná nákaza v Dole Darkov. Podle posledních sobotních údajů hygieniků bylo v souvislosti s tímto ohniskem 343 nakažených. Nakaženo bylo 228 pracovníků dolu, mezi nimi je také 11 pendlerů z Polska. Dále covidem-19 onemocnělo 109 rodinných příslušníků a rovněž šest ostatních pracovníků.

Ilustrační FOTO - Pixabay

Kvůli nákaze na Dole Darkov hygienici v týdnu nařídili i zvýšenou dezinfekci měst a obcí na Karvinsku. Opatření má zabránit masivnímu rozšíření nákazy. Například Karviná na facebooku žádala všechny lidi v karanténě, aby ji dodržovali a neopouštěli své domovy.

Z dolu se nákaza postupně rozšiřuje mezi další obyvatele, problémy působí v různých institucích. Radnice v Bohumíně musela kvůli nakažené zaměstnankyni, která je příbuznou zaměstnance OKD uzavřít odbor dopravy, v Orlové zase onemocněla studentka posledního ročníku gymnázia, a její spolužáci tak budou kvůli povinné karanténě skládat zkoušku až na podzim.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.