Silnice jsou i přes karanténu smrtelnější

Během května zahynulo při dopravních nehodách v České republice podle předběžných statistik zatím 37 lidí, z toho čtyři přišli o život během neděle.

Obětí je o čtyři méně než za loňský květen. Od začátku letošního roku ale zemřelo na českých silnicích více lidí než za stejné období loni, i když nehod celkově ubylo. V roce 2019 zahynulo v prvních pěti měsících roku 175 lidí, kdežto letos je obětí dopravních nehod 180. Vyplývá to z policejních statistik a informací, které poskytl ředitel dopravní policie Jiří Zlý.

Ilustrační FOTO - Haló noviny

Do sobotní půlnoci zemřelo při nehodách 33 lidí, uvedl Zlý. Z toho bylo 13 řidičů osobních aut, šest motocyklistů, tři cyklisté a pět chodců. Bilanci zhoršila nedělní dopolední tragická nehoda u Černožic na Královéhradecku, při níž zemřeli tři lidé, a těžce se zranilo dítě. Odpoledne zemřel na Bruntálsku další člověk. Počet obětí květnových nehod tak podle předběžných údajů vzrostl na 37. Oficiální statistiky zveřejní policie zhruba za týden. Čísla se mohou ještě změnit po vyhodnocení soudních pitev a dalších okolností nehod, dodal Zlý.

Nejtragičtějším dnem končícího měsíce je zatím uplynulá neděle společně s 23. květnem, kdy podle denních statistik dopravních nehod přišli o život čtyři lidé. První a třetí májový den zahynuly na silnicích shodně tři osoby.

Příčinou většiny dopravních nehod bylo stejně jako v předchozích měsících nevěnování se řízení, nepřizpůsobení jízdy okolnostem nebo stavu vozovky či jízda v protisměru.

Provoz na tuzemských silnicích byl od 12. března po zavedení nouzového stavu kvůli šíření koronaviru několik týdnů výrazně slabší, citelně ubylo i kolizí. Počet vážných a smrtelných nehod ale neklesl. České republice se stále nedaří výrazněji snižovat počet obětí dopravních nehod.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 4 hlasy.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.