Známka z roku 1988 zobrazující Jen počkej, zajíci!. FOTO - Wikimedia commons

Návrat Nu Pogodi!

Oblíbený sovětský kreslený seriál pro děti »Jen počkej, zajíci!« (Nu Pogodi!) rozšíří další desítky epizod. Premiéra první z nich bude v Rusku už na přelomu léta a podzimu. Podle agentury TASS to v pátek odhalila předsedkyně správní rady výrobního studia Sojuzmultfilm Juliana Slaščevová.

Příběhy o mazaném zajíci a přitroublém vlkovi znal svého času prakticky celý svět, logicky včetně tehdejšího Československa. Promítaly se ve více než stovce zemí. V ČR seriál dál patří k oblíbeným dětským pořadům. Z původních tvůrců seriálu už nikdo nežije. Režisér Vjačeslav Kotěnočkin zemřel v roce 2000, kreslíř Svetozar Rusakov o šest let později.

»Už koncem léta, začátkem podzimu ukážeme první sérii,« informovala Slaščevová na tiskové konferenci. Dodala, že podle plánu by nová série měla mít 52 epizod. Diváky v pokračování komických příběhů soupeřící dvojice překvapí i noví hrdinové, sdělila šéfka studia Sojuzmultfilm. Prozradila také, že obě hlavní postavy změní vizuální podobu - vlka a zajíce tvůrci »udělají tak, aby byli aktuální, srozumitelní dnešní generaci«.

Původně měli autoři v úmyslu vyrobit jediný film, nakonec se ale v letech 1968-86 natočilo 16 dílů. Později, po rozpadu Sovětského svazu, vznikly ještě další čtyři. V nich však vlk podle ČTK ztratil něco ze svého gaunerství - přestal pít a kouřit…

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 11 hlasů.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.