Rozhodně neměníme názor na zákon o potravinách

Navýšení potravinové soběstačnosti je nadále jedním z bodů volebního programu KSČM. Vzhledem k podání pozměňovacích návrhů k původnímu návrhu zákona, nedošlo ke shodě v rámci projednání, proto bude vrácen do druhého čtení a budeme hledat shodu mezi jednotlivými politickými subjekty.

Tento návrh se dotýká především nadnárodních řetězců, které se vehementně snaží zabránit jeho prosazení. KSČM je připravena jednat o výši procentuálního podílu domácích potravin na pultech velkých marketů. Jedná se především o zeleninu, masné výrobky, ovoce a mlékárenský sortiment, který odpovídá naší tradici a podmínkám vhodným pro jejich pěstování, chov či výrobu. Rozhodně nejde o celkové zastavení dovozu. Chceme docílit stejných podmínek, jako je tomu například v Rakousku, Francii nebo Německu. V určitých momentech tak může dojít i k snížení ceny pro konečného spotřebitele.

Pavel KOVÁČIK, předseda poslaneckého klubu KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.3, celkem 98 hlasů.

Pavel KOVÁČIK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.