Ilustrační FOTO - Haló noviny

Odměny pro hasiče, policisty a vojáky

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) podepsala rozpočtové opatření na navýšení odměn pro policisty, hasiče, celníky a vojáky 1,2 miliardy korun. Schillerová to uvedla na Twitteru. Vláda schválila celkovou výši odměn za pomoc se zvládnutím epidemie koronaviru ke konci dubna.

Tehdy tiskový odbor vlády uvedl, že na služební platy vojáků z povolání kabinet uvolní 35,6 milionu korun. Na platy příslušníků Celní správy ČR má jít 44,2 milionu korun navíc. Na platy policistů získá ministerstvo vnitra 783,9 milionu korun a na platy hasičů 99,76 milionu Kč. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) doplnil, že rozpočet vnitra byl posílen o 1,2 miliardy korun. Rozdíl oproti součtu peněz pro policisty a hasiče plyne podle rozhodnutí vlády ze zahrnutí souvisejících výdajů. Stejně tak na platy vojáků poputuje z rozpočtové rezervy celkem 48,3 milionu korun.

Ilustrační FOTO - Pixabay

»Policisté a hasiči aktivně pomáhali během koronakrize a mají velký podíl na tom, že jsme se vyhnuli nejhoršímu scénáři,« vysvětlila ministryně financí.

Epidemie nemoci COVID-19 v ČR odeznívá, v pondělí přibylo v ČR 34 nakažených koronavirem, tedy podobně jako o víkendu. Celkem bylo v zemi od začátku epidemie zjištěno 9308 nemocných, více než dvě třetiny se už vyléčily. Aktuálně se s nemocí COVID-19 potýká 2345 lidí, přičemž u mnohých má mírný průběh, v nemocnici je 123 nakažených. Počet zemřelých s koronavirem se v pondělí zvýšil o jednoho na 321.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 5 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.