Přehlídka s karanténou

Zahraniční účastníci a hosté vojenské přehlídky pořádané 24. června v Moskvě k 75. výročí vítězství nad nacistickým Německem projdou po příletu do ruské metropole prohlídkou a podstoupí testy na koronavirus. Předtím mají být doma 14 dní v karanténě. Podle agentury TASS to řekl náčelník hlavního štábu armádní lékařské správy Dmitrij Triškin.

Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Na všech příletových letištích budou stanoviště, kde zahraniční delegace podstoupí »bariérovou lékařskou prohlídku«. Vedoucím představitelům těchto delegací budou provedeny expresní testy v místech pobytu, sdělil Triškin při poradě, která se konala v úterý na ministerstvu obrany. Dodal, že všichni členové zahraničních delegací musí před cestou do Ruska strávit dva týdny v karanténě. Při příjezdu pak předloží dokumenty potvrzující, že podstoupili test na koronavirus s negativním výsledkem. Ke každé jednotce účastnící se přehlídky včetně zahraničních vojáků bude podle Triškina přidělen lékařský personál, který bude měřit teplotu a provádět rychlé testování. Ministerstvo obrany k tomuto účelu vyčlenilo na 300 zdravotnických pracovníků a přibližně 90 sanitních vozidel. Podle ministra obrany Sergeje Šojgua Rusko k účasti na letošní přehlídce V Moskvě pozvalo jednotky armád 19 států.

Český prezident Miloš Zeman měl v plánu se přehlídky v původním termínu 9. května, zrušeném kvůli pandemii, zúčastnit. Zda Zeman pojede na červnovou přehlídku, dosud Pražský hrad neoznámil. Rozhodnutí zatím nebylo učiněno, řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 8 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.