Ilustrační FOTO - Pixabay

Rusko odstartuje dvouletý plán obnovy

Dvouletý plán obnovy ruské ekonomiky po pandemii vyjde Moskvu podle premiéra Michaila Mišustina na pět bilionů rublů (1,74 bil. Kč).

Mišustin to během telekonference, kterou přenášela i televize, řekl ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Plán má odstartovat na počátku července, napsal ruský list Kommersant.

Plán je rozdělen do tří fází. Během té první, do konce letošního roku, se počítá se stabilizací situace, do konce druhého kvartálu příštího roku s hospodářským oživením a do konce roku 2021 chce Moskva dosáhnout hospodářského růstu o nejméně 2,5 procenta.

Ruský premiér Michail Mišustin. FOTO - wikipedia commons

Podle Mišutina bude nutné změnit rozpočtové výdaje, které před pandemií Putin oznámil. Do konce příštího roku chce vláda dosáhnout poklesu nezaměstnanosti pod pět procent, růstu reálných mezd o nejméně 2,5 % ročně či zvýšení maloobchodních tržeb o tři procenta.

Ministerstvo hospodářství ke konci května uvedlo, že ekonomika směřuje v letošním roce k poklesu o pět procent. Za hlavní důvody označilo hospodářské dopady koronavirové pandemie i nízké ceny ropy.

Ještě v únoru, tedy před plným příchodem pandemie do země a také celosvětovým pádem cen ropy, ministerstvo odhadovalo letošní růst ekonomiky o 1,9 %.

(ici)

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 7 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.