Nová fakta v případě ztracené Maddie McCannové

Němečtí vyšetřovatelé mají za to, že tehdy tříletá Madeleine (Maddie), která zmizela v roce 2007 o dovolené jejích rodičů v Portugalsku, je po smrti. Podezřelým z vraždy je 43letý Němec. V Braunschweigu to uvedlo zdejší státní zastupitelství, které vyšetřuje případ, který v Británii patří k nejsledovanějším.

»Vycházíme z toho, že ta dívka je mrtvá,« uvedl mluvčí státního zastupitelství Christian Wolters… Tehdy tříletá Madeleine McCannová zmizela v květnu 2007 z apartmánu v turistickém komplexu v Praia da Luz u jihoportugalského města Lagos v regionu Algarve. Její rodiče byli v tu dobu na večeři v blízké restauraci. Vyšetřovatelé předpokládali, že Maddie někdo unesl, po jistou dobu byli mezi podezřelými dokonce rodiče holčičky, o jejíž osud se i díky kampani příbuzných zajímala média po celém světě.

Podezřelý Němec v letech 1995-2007 pravidelně pobýval v regionu Algarve, vykonával tam příležitostné práce třeba v gastronomii, uvedl ve středu německý Spolkový kriminální úřad (BKA). Několik let žil i v domě mezi městy Lagos a Praia da Luz.

Tříletá Madeleine (Maddie), která zmizela v roce 2007. FOTO - wikipedia commons

O koho přesně jde, německé úřady ani neuvedly. Jasné ale je, že si muž, který byl už vícekrát trestán kvůli sexuálním deliktům i na dětech, odpykává kvůli jinému zločinu víceletý trest ve vězení v severoněmeckém Kielu.

Podle informací listu Braunschweiger Zeitung byl 43letý Němec koncem loňského roku odsouzen také za znásilnění 72leté Američanky v Praia da Luz v roce 2005. Sedmiletý trest odnětí svobody ještě není pravomocný.

Rodiče realisty

Rodiče Maddie označili za potenciálně velmi důležitou informaci o novém možném podezřelém. »Kate a Gerry to vnímají jako potenciálně velmi důležité,« řekl BBC mluvčí rodiny McCannových Clarence Mitchell. »Nikdy se nevzdali naděje, že možná bude nalezena živá, ale jsou realisty,« dodal. »Ať bude výsledek této konkrétní linie vyšetřování jakýkoli, potřebují vědět, co se stalo jejich dceři, aby našli klid a kdokoli zodpovědný byl předán spravedlností,« řekl ještě mluvčí.

Britská a německá policie ve středu vyzvaly veřejnost k poskytnutí případných dalších informací o podezřelém muži. Policii zajímá zejména pohyb dvou automobilů, které muž patrně používal v době zmizení dívky. Nyní jsou tyto vozy značek Volkswagen a Jaguar v držení německé policie.

Rodiče Madeleine se opakovaně obraceli na veřejnost, aby jim pomohla získat informace o jejich dceři. Kate McCannová před třemi lety, na desáté výročí zmizení malé Maddie, podle ČTK přiznala, že dceři stále kupují dárky k narozeninám a Vánocům…

(rom)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 4 hlasy.

(rom)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.