Komunisté kritizují Bernarda

Výkonný výbor Krajského výboru KSČM v Plzeňském kraji odsoudil chování hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda, který před měsícem opustil ČSSD a nyní vyjednává o kandidatuře za STAN.

Josef Bernard. FOTO - wikipedia commons

»Neobstojí jeho tvrzení, že si nerozumí s vedením strany a nemá jeho podporu. Josef Bernard věděl před čtyřmi lety, do čeho jde. Věděl, že ČSSD je nejednotná mnoho let a její eskapády vydají na román. Přesto využil nabídky ČSSD a hejtmanský post přijal. Dnes, kdy sám vidí, kam ČSSD spěje, utíká z boje a těžko by unesl další prohru v krajských volbách. KSČM proto odsuzuje postoj J. Bernarda, zvláště když uvažuje o přechodu k jinému politickému subjektu. KSČM nepodporovala a nepodporuje politickou turistiku, která ničemu neprospívá,« uvádí se v prohlášení výkonného výboru. Bernard už několik měsíců jedná o spolupráci s hnutím STAN, které mu nabídlo pozici lídra v nadcházejících krajských volbách. Podle místopředsedy STAN Petra Gazdíka by byl hejtman pro Starosty určitě posilou a svými hodnotami do tohoto hnutí patří.

Komunisté přitom nebyli Bernardovou zradou sociální demokracie nikterak překvapeni. Jeho halasný antikomunismus podle nich dával už dlouho najevo, že o levicový program Bernardovi nikdy nešlo. Použil ČSSD jen jako výtah k moci a nyní hledá jiný. »Odsuzujeme jeho vyhraněné vyjadřování na adresu KSČM, které dávalo jasný signál, že je pravicového zaměření. Dal přednost pravicovým politickým subjektům, přestože předchozí volební období KSČM v koalici s ČSSD spolupracovala a vedla si velmi dobře. Tím jednal proti zájmům kraje,« jsou přesvědčeni komunisté z Plzeňského kraje.

Na pondělním jednání krajského zastupitelstva hejtman navrhne hlasování o svém odvolání. Klub zastupitelů ČSSD jej vyzval, aby se vzdal mandátu, což Bernard nechce. Otázkou je, jestli bude dost hlasů pro jeho odvolání a zda se vůbec nějaký nástupce na čtyři měsíce objeví.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.4, celkem 20 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


pruska
2020-06-06 10:10
již můj nebožtík otec říkával, nejhorší jsou socani a lidovci.
Možná, že nejlepší bude, když strana zmizí do propadliště dějin.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.