»Chvilkaři« opět vystrčili růžky

Představitelé Milionu chvilek se zase rozhodli znepříjemnit život nás všech. Vláda prý porušila základní lidská práva. Zakázala totiž velké demonstrace přesto, že »právo na shromažďování je nedotknutelné«, tedy právo na to, aby jedině »moudří demokraté« pod jejich vedením mohli protestovat proti Babišovu kabinetu a dalším pravici nepohodlným osobnostem či organizacím. Jedině oni, tedy »chvilkaři« totiž vědí, co jsou to »práva«. Ti druzí, kteří mají jiný názor, jsou stoupenci totality a odklonu od myšlenek »nezapomenutelného Václava Havla«.

Ti druzí! Kdo jsou vlastně »ti druzí«? Ti, co se domnívají, že »právo na zdraví« a »právo na život« by měly být nadřazeny nejen při složitých situacích právům, jaké požadují »milionáři«? Ano, byla narušena práva křiklounů, kteří nic neudělali, jen se pokoušejí protlačit nahoru. Byla však upřednostněna práva všech. Zvláště těch, kteří se neumí, anebo nemohou bránit. Myslím, že Babišova vláda v tomto ohledu většinu národa nezklamala. Chápu, že ve štábu Milionu chvilek musí být rozladění. Vždyť se dokonce může stát, že lidé na jejich aktivity zapomenou, že skončí jejich rétorika. Kam se pak oni samozvaní vůdci podějí, když školu »pověsili na hřebík« a živí se za podpory čísi »bohaté ruky« v pozadí organizováním ukřičených demonstrací? A přijít o lukrativní kšeft to jistě »bolí«.

A »právo na zdraví« všech? To je podle »chvilkařů« podružné právo. Možná že ještě podružnější než »právo na práci«, které sice by mělo být jedním ze základnějších lidských práv, ale současnému zřízení, počítajícímu s »rezervní armádou nezaměstnaných«, se »nehodí do krámu«. Kapitalismus totiž ve svém pojetí demokracie takové právo nepotřebuje, naopak. Je brzdou jeho rozpínavosti.

Vláda tedy omezila »demonstrace řvounů« a dala přednost »právu na zdraví«. To je ovšem podle »chvilkařů« trestuhodné, protože to znamená vážný krok k totalitě a »omezování svobody«. Svoboda totiž, podle nich, je nejvyšším právem nad všemi dalšími. Tedy její součástí je »právo na shromažďování, tedy i demonstrace«. A právo na zdraví, je vůbec právem? Vždyť přece je svoboda a každý se o další práva, tedy i o své zdraví musí starat sám. Tedy bude-li nakažen. Onemocní-li, je to jen jeho věc. Hlavně že my, »chvilkaři«, budeme mít možnost řvát na náměstích a snažit se o nějakou formu »majdanu«, když už ty volby dopadly jinak, než si přál »všemocný kapitál« a my, tedy »chvilkaři«, jeho prodloužená ruka.

Na rozdíl od nich si však myslím, že nejdůležitější je »právo na zdraví«, a za postup, který vláda zvolila, je třeba poděkovat. Jen se bojím, aby takovým »chvilkařům« neustupovala a zdraví nás všech nevyměnila za předvolební strach z opozice a nepodřídila se požadavkům různých lobbistických skupin, a tak odvrhla dosavadní uvážlivý přístup, byť někdy k tomu mohla přijmout i třeba nestandardní a třeba sporný přístup.

Jaroslav KOJZAR


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.7, celkem 166 hlasů.

Jaroslav KOJZAR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


jiri_urban
2020-06-10 07:35
Komu chvilkaři v posledních měsících pomohli? Kolik ušili roušek?
Kolika starším lidem třeba nakoupili? Na co je tedy potřebujeme, na
pobírání finančních podpor?
velkymaxmilian
2020-06-09 19:47
@jmarek3: Kdo si nelže do kapsy, dnešní demošku na Staromáku
orientačně sledoval na webové kameře. Realita je taková, že
"údajné levicové" strany ČSSD a KSČM nejsou schopny žádné
náměstí tak zaplnit, proč tomu tak je není třeba rozebírat...
o.motl
2020-06-09 19:44
V čem je problém, Kojzare? Organizátoři byli připraveni dodržet limit
500 osob. Stejně pitomě byste mohl hájit právo na zdraví třeba v
souvislosti s návštěvou sportovních utkání nebo koncertů. A v
prohlášení Milonu chvilek k plánované demonstraci není o
porušování základních lidských práv a o zákazu velkých
demonstrací ani slovo. Ono se blbě lže, Kojzare, když se dají
informace dohledat během minuty.
jmarek3
2020-06-09 19:22
Skautík Minář se znovu ujal vesla opozice a daří se mu skvěle.
Několik miliónů zase rozproudí krev pro rozvracení politiky ANO,ČSSD
a KSČM. Česká vlajka bude znovu zneužita ve prospěch demokracie a
svobody.
jmarek3
2020-06-09 19:22
Skautík Minář se znovu ujal vesla opozice a daří se mu skvěle.
Několik miliónů zase rozproudí krev pro rozvracení politiky ANO,ČSSD
a KSČM. Česká vlajka bude znovu zneužita ve prospěch demokracie a
svobody.
jmarek3
2020-06-09 19:22
Skautík Minář se znovu ujal vesla opozice a daří se mu skvěle.
Několik miliónů zase rozproudí krev pro rozvracení politiky ANO,ČSSD
a KSČM. Česká vlajka bude znovu zneužita ve prospěch demokracie a
svobody.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.