Joe Biden. FOTO - Wikimedia commons

Vymezování vůči Trumpovi

Bývalý šéf americké diplomacie Colin Powell v neděli večer jako první významný republikán veřejně oznámil, že v prezidentských volbách podpoří někdejšího viceprezidenta Joea Bidena.

Tedy demokratického soka republikánského prezidenta Donalda Trumpa, který bude v listopadu usilovat o znovuzvolení. Powel byl ministrem zahraničí v letech 2001 až 2005, za prezidenta George Bushe mladšího. V letech 1989-1993, za prezidenta George Bushe staršího, byl předsedou Sboru náčelníků, vedl tedy rovněž americká vojska za války v Perském zálivu.

Trump se podle Powella vzdálil americké ústavě a představuje nebezpečí pro zemi a její demokracii. »Nemohu žádným způsobem letos podpořit prezidenta Trumpa,« řekl zpravodajské televizi CNN Powell, který pro Trumpa nehlasoval už při předchozích volbách v roce 2016. Na otázku CNN, zda bude volit Bidena, odpověděl kladně.

Powell je další z bývalých vysokých představitelů amerických ozbrojených sil, který pokáral Trumpa v době protestů proti rasové nespravedlnosti. Exministr obrany James Mattis Trumpovi, v jehož vládě působil, vyčetl, že se snaží Američany rozdělit.

Vůči Trumpovi se vymezil také senátor Mitt Romney, který se v neděli jako první republikánský zákonodárce přidal k demonstraci proti rasismu před Bílým domem. Už dříve jako jediný republikán hlasoval pro vyšetřování prezidenta.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 4 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.