Ilustrační FOTO - Pixabay

Odstraňují následky povodně

Statiku mostů a domů kontrolovali hasiči v Šumvaldu na Olomoucku postiženém bleskovými záplavami. Odborníci už tam určili k demolici dva rodinné domy zasažené silným proudem vody.

»Ve středu večer jsme stabilizovali pomocí pažení narušený objekt. V Oskavě zpevníme kameny břeh řeky. Budeme chystat pytle s pískem. Pokračují likvidační a čerpací práce. V oblasti máme 25 jednotek a těžkou techniku,« řekla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Některé nemovitosti v oblasti postižené povodní jsou poškozené. Statistici do středy prozkoumali 22 objektů. »Dva rodinné domy odborník doporučil k demolici, jednu budovu stabilizujeme pomocí pažení,« podotkla Balážová.

Do hasičské zbrojnice v nedalekém Uničově mohou lidé nosit humanitární pomoc. Obyvatelé zaplavených obcí podle Balážové potřebují hlavně dezinfekční prostředky, prostředky pro úklid domácnosti a nářadí na úklid.

Krajský úřad zahájil sbírku na pomoc lidem ze zaplavených oblastí, peníze lze posílat na účet 123-0754200287/0100. »Přispět mohou jednotlivci i firmy. Všichni členové Rady Olomouckého kraje šli příkladem,« sdělil hejtman Ladislav Okleštěk (ANO).

Obec Šumvald je kvůli odstraňování následků povodní opět uzavřená, vjet do ní mohou jen obyvatelé a záchranné složky. Uzavření obce by mělo usnadnit především práci hasičů a dalších záchranných složek při odstraňování následků povodní.

Přívalové deště zasáhly v neděli hlavně Uničov a okolí a část Šumperska. Mezi nejpostiženější obce patří Šumvald a jeho místní část Břevenec, Uničov a jeho místní část Dolní Sukolom, Oskava a Dlouhá Loučka. Povodeň má jednu oběť, osmačtyřicetiletou ženu z místní části Šumvaldu Břevence. Po čtyřiasedmdesátileté seniorce z Oskavy na Šumpersku, pod kterou se utrhl břeh, policie stále pátrá.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 4 hlasy.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.