V extrémní chudobě dalších 60 milionů

Ekonomické dopady pandemie způsobené novým typem koronaviru budou možná patrné až deset let. V rozhovoru s rozhlasovou stanicí BBC Radio 4 to řekl prezident Světové banky (SB) David Malpass.

Pandemie podle něj zasadila globální ekonomice zničující ránu, po které se více než 60 milionů lidí ocitne v extrémní chudobě. Až miliardy lidí pocítí dopady na své životní úrovni.

Světová banka definuje extrémní chudobu jako situaci, kdy má člověk k dispozici méně než 1,90 dolarů (45 korun) na den. Kvůli pandemii se ale podle šéfa SB dá očekávat, že více než 60 mil. lidí bude mít k dispozici méně než 1,25 USD (29,90 Kč) na den.

»Kombinace samotné pandemie a uzavírek znamená miliardy lidí, jejichž živobytí bylo narušeno. Jak přímé dopady, což znamená ztrátu příjmu, tak i dopady na zdraví, a tedy sociální dopady, jsou opravdu tvrdé,« řekl Malpass.

»Vidíme, že i když akciové trhy ve Spojených státech jsou relativně vysoko, tak lidé v chudých zemích nejenže jsou bez práce, oni si nedokážou práci zajistit ani mimo oficiální ekonomiku. A to bude mít dopady až deset let,« dodal šéf Světové banky.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.