Ilustrační FOTO - Pixabay

Hrozí bouřky

Ojedinělý výskyt silných bouřek s přívalovými srážkami kolem 35 milimetrů a kroupami hrozí po poledni na celém území České republiky. Výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

»Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky,« uvedli meteorologové. Doporučují sledovat vývoj a postup bouřek na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu. Výstraha platí od 12.00 do půlnoci.

Bouřky trápí ČR od uplynulého víkendu. Na přelomu minulého a současného týdne se po silných bouřkách zvedly hladiny řek ve východní polovině ČR. Nejvíce škody velká voda napáchala na Uničovsku a Šumpersku v Olomouckém kraji. Povodně si tam vyžádaly jednu oběť, osmačtyřicetiletou ženu z Šumvaldu. Po další nezvěstné ženě se dál pátrá.

Klienti nahlásili pojišťovnám po víkendových bouřkách přes tisíc škod za více než 100 milionů korun. Nejčastěji jde o vytopené sklepy, garáže a rozbitou střešní krytinu po krupobití. Nejpostiženější oblasti byly v jižních Čechách, na Olomoucku a na Vysočině.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 1 hlas.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.