Ilustrační FOTO - Pixabay

Ukradená pomoc v Kongu

Z účtu mezinárodní humanitární organizace Mercy Corps bylo vyvedeno přes 600 000 dolarů. Mercy Corps poskytuje chudým Konžanům hotovost, kupony a další druhy pomoci.

Vyšetřování o možném odvádění peněz ze svého fondu zahájila v roce 2018. Od té doby propustila členy svého týmu, kteří se na podvodu podíleli či o něm věděli, ale neinformovali o tom. Mluvčí organizace řekl, že vyvedeno bylo zřejmě 639 000 dolarů (přes 15 milionů Kč). Mercy Corps doporučuje širší akci, na základě vyšetřování totiž dospěla k závěru, že podobně byly okradeny i jiné humanitární skupiny, které působí stejně jako ona na východě Konga. Na financování Mercy Corps se podílí britská vládní organizace pro mezinárodní rozvoj. Na zprávu o finanční ztrátě Mercy Corps nereagovala, ale podílela se na studii o problémech humanitárních organizací. Hovoří se v ní o neshodách jejich pracovníků s místními komunitami a o přidělování pomoci lidem, kteří nesplňují požadované podmínky. Mercy Corps prý zavedla opatření proti dalším podvodům.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 8 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.