Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Jednodenní Trumpův odklad

Americký prezident Donald Trump o den odložil svůj první předvolební mítink po pauze způsobené koronavirem jako výraz respektu vůči svátku spojenému s ukončením otroctví. Shromáždění ve městě Tulsa v Oklahomě se tedy bude konat nikoli 19. nýbrž 20. června, oznámil šéf Bílého domu na svém twitterovém účtu.

Původně plánovaný termín Trumpova mítinku připadal na datum, kdy se v Tulse před téměř 100 lety odehrál masakr tamního černošského obyvatelstva. Trumpovi kritici tvrdili, že volba místa i termínu byla gestem vůči některým prezidentovým podporovatelům, kteří hlásají nadřazenost bělochů, napsal web televize CNN. Trump ale popřel podobnou motivaci.

Trump dlouho čelí obviněním z rasismu hlavně od demokratů. Už před zvolením byl přívržencem konspirační teorie ohledně údajně falešného rodného listu prvního černošského prezidenta USA Baracka Obamy a loni na Twitteru vzkázal čtyřem nebělošským členkám Kongresu, aby »se vrátily a pomohly spravit totálně rozvrácená a zločinem zaplavená místa tam, odkud přišly«.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.