Ilustrační FOTO - Pixabay

Aktivity BDS legitimní

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku dal ve čtvrtek de facto za pravdu hnutí BDS, které usiluje o bojkot okupantů z Izraele.

Podle zprávy serveru seznamzpravy.cz Francie dle soudu porušila práva na svobodu slova propalestinských aktivistů, kteří byli odsouzeni za kampaň pro bojkot izraelských výrobků.

Francouzská vláda bude muset skupině 11 aktivistů zaplatit 101 tisíc eur (asi 2,7 milionu korun) odškodného za to, že byli odsouzeni za kampaň v rámci hnutí BDS (Bojkot, sankce, odklon investic). Francouzské soudy totiž původně došly k absurdnímu závěru, že se aktivisté dopustili ekonomické diskriminace tím, že se v roce 2009 zúčastnili demonstrace v hypermarketu ve východofrancouzském Illzachu. Aktivisté tam přitom pouze zákazníkům rozdávali letáky vyzývající k bojkotu izraelských výrobků vznikajících na okupovaných palestinských územích.

Evropský soud pro lidská práva rozhodl, že pro odsouzení aktivistů nebyly žádné relevantní důvody, a francouzské soudy tak porušily jejich právo na svobodné vyjadřování. A protože Francie patří k zemím, které podepsaly evropskou konvenci o lidských právech, musí verdikt štrasburského soudu podle »Seznamu Zpráv« respektovat.

(rj, fb)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 6 hlasů.

(rj, fb)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.