Ilustrační FOTO - Pixabay

Zneužívají strach lidí z koronaviru

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) odhalila dalších deset internetových prodejců, kteří zneužívali strach lidí z koronaviru pro prodej potravinových doplňků.

Inspekce o tom informovala v tiskové zprávě. »Tito prodejci nabízeli produkty prostřednictvím zakázaných léčebných tvrzení, a to uváděním údajných účinků proti koronaviru a onemocnění COVID-19. Doplňky stravy jsou z hlediska právních předpisů potraviny, a proto jim nelze žádným způsobem připisovat léčebné nebo preventivní účinky, ty jsou vyhrazeny pouze léčivům,« uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Inspekce se všemi prodejci zahájí správní řízení o uložení pokuty. Od začátku nouzového stavu odhalila 49 takových případů.

Někteří prodejci, jako například internetové stránky www.aktin.cz, www.spektrumzdravi.cz, www.zbozizkonkurzu.cz nebo www.aaahome.cz u některých přípravků přímo uváděli, že fungují jako prevence proti koronaviru.

Jiné internetové stránky, jako www.siddha-ajurveda.cz, www.lekarna-brankovice.cz nebo www.tiandebreclav.cz ve svém internetovém obchodě zřídily záložku nazvanou COVID-19.

Zákon tvrzeními na reklamním letáku porušila i společnost Naturprodukt CZ, která nabízela doplněk stravy s názvem Contravirus.

Inspektoři SZPI se zabývají dalšími případy podezření na použití nepovolených léčebných tvrzení u doplňků stravy v návaznosti na pandemii koronaviru.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.9, celkem 9 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.