Ilustrační FOTO - Pixabay

Nepříjemná čísla

Počet lidí, kteří ve Švédsku zemřeli s koronavirem, překročil hranici 5000. Nakažených registruje tato skandinávská země od počátku epidemie nemoci COVID-19 více než 54 000.

Švédsko na rozdíl od většiny ostatních zemí v Evropě nepřistoupilo k nařízenému omezování kontaktů mezi lidmi, nechalo otevřené školy, obchody i restaurace a vsadilo na pouhá doporučení. Přístup švédských úřadů se stal terčem kritiky, především ze zahraničí, mnoho Švédů ho ale podporovalo. Hlavní švédský epidemiolog Anders Tegnell však začátkem června připustil, že úřady mohly situaci řešit lépe.

Za posledních 24 hodin přibylo ve Švédsku, které má 10,3 miliony obyvatel, dalších 102 obětí, čímž počet úmrtí lidí s koronavirem vzrostl na 5041. To je v přepočtu na obyvatele mnohonásobně více než v sousedních severských zemích, ale méně než v nejhůře zasažených částech Evropy včetně Španělska, Británie a Itálie, připomněl Reuters. Potvrzených případů nákazy je nyní ve Švédsku 54 562.

České ministerstvo zahraničí řadí Švédsko mezi rizikové země, kam se cesty nedoporučují. Na takzvaném koronavirovém semaforu ministerstva zahraničí má Švédsko společně s Portugalskem a Slezským vojvodstvím v Polsku červenou barvu.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 6 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.