Thajci zkoumají

Výzkumníci v Thajsku shromáždili vzorky z 300 vrápenců, jednoho z druhů netopýrů, z jeskyně v provincii Ťantchaburí na jihovýchodě země, kvůli jejich testování na nový koronavirus. Vedou je k tomu obavy, že tito netopýři mohou představovat hrozbu pro místní obyvatelstvo, oznámila thajská vláda.

Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Vědci jsou znepokojeni, že vesničanům v dané oblasti může hrozit nebezpečí nákazy koronavirem způsobujícím nemoc COVID-19. Obyvatelé regionu jsou totiž známi konzumací netopýrů. Vědci z ministerstva pro národní parky, s kolegy z nemocnice a univerzity vstoupili do jeskyně ve čtvrtek večer a následující den z ní vynesli vzorky krve, slin a výkalů netopýrů. Thajsko registruje 23 druhů netopýrů, dosud ale nebyli nikdy zkoumáni. Původ koronaviru je předmětem diskuse od doby, kdy se loni objevil v Číně. Světová zdravotnická organizace v dubnu uvedla, že všechny dostupné důkazy ukazují na netopýry v Číně jako na původce nového koronaviru, není ale jasné, jak virus překonal druhovou bariéru a přenesl se na lidi. Thajsko bylo první zemí mimo Čínu, která zaznamenala případ nákazy novým koronavirem.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-06-20 14:42
A výsledky? Snad je nejí syrové.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.