Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Při šlágru s Plzní budou na Slavii čtyři tisíce fanoušků

Při středečním šlágru 2. kola nadstavbové části první fotbalové ligy mezi pražskou Slavií a Plzní budou moci do hlediště v Edenu po dalším uvolnění opatření proti šíření koronaviru čtyři tisíce fanoušků. Na stadion se mohou dostat jen majitelé sezonních permanentních vstupenek, a to na základě toho, kolik domácích utkání v předchozím průběhu sezony navštívili. Klub o tom informoval na svém webu.

Vláda od nadcházejícího pondělí povolila 5000 místo stávajících 2500 osob na stadionech, byť za dodržení omezení. Arény musejí mít stavebně oddělené sektory, kterých bude maximálně pět s kapacitou nejvýš 1000 lidí. Diváci na tribunách budou nadále smět sedět jen v každé druhé řadě a od ostatních osob mimo členy společné domácnosti je bude oddělovat prázdné sedadlo. Zaplněna tak může být maximálně čtvrtina hlediště.

Po odečtení všech aktérů utkání, osob zajišťujících organizaci zápasu, VIP partnerů či novinářů se do dvacetitisícového Edenu, který je největším stadionem v Česku, dostane 4000 diváků. Klub na základě hygienických nařízení rozdělil stadion do čtyř sektorů a na každou z tribun připadne 1000 míst.

Slavia má zhruba 12 tisíc držitelů permanentek, což je nejvíce v lize. Na šlágr s Plzní se dostane třetina z nich, a to ti, kteří chodili na předchozí domácí zápasy této sezony nejčastěji. Lístek bude zdarma, fanoušci si jej ale budou muset rezervovat přes prodejní síť. Klub rozdělil rezervační systém do tří etap podle počtu navštívených zápasů a spustí ho v pondělí.

Pro fanoušky, kteří se na utkání nedostanou, připravují zástupci příznivců z řad severní tribuny promítání na velkoplošné obrazovce před stadionem stejně jako při minulém domácím zápase se Zlínem.

Duel Slavie s Plzní bude přímým soubojem o titul. Vršovický obhájce trofeje vede před startem ligové nadstavby tabulku o šest bodů před Viktorií.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.