Zanardi po nehodě bojuje o život na jednotce intentzivní péče

Bývalý pilot formule 1 Alex Zanardi se po páteční vážné nehodě na handbiku podrobil naléhavé operaci hlavy a poté byl umístěn na jednotku intenzivní péče. Jeho stav je podle lékařů po tříhodinovém neurochirurgickém zákroku velmi vážný a prognóza nejistá. Za populárního třiapadesátiletého Itala, který v roce 2001 přišel o nohy při automobilové nehodě, se modlí celý motoristický svět.

Zanardi se v pátek srazil s protijedoucím nákladním automobilem, poté co ztratil v mírném klesání kontrolu nad handbikem při místním štafetovém závodě pro handicapované sportovce. Vrtulníkem byl převezen do nemocnice v Sieně, vedle těžkého zranění hlavy utrpěl také četné zlomeniny.

Sociální sítě od té doby zaplavují vzkazy, ve kterých Zanardimu vyjadřují podporu osobnosti z motoristického sportu, ale i dalších odvětví, politici i fanoušci. Vesměs apelují na Zanardiho sílu a odhodlání, s jakými se vyrovnal s těžkým osudem po havárii v září 2001 v automobilovém závodu seriálu CART na německém Lausitzringu.

"Ty to i tentokrát dokážeš," vzkázal jiný bývalý pilot F1 a krajan Giancarlo Fisichella. "Bojuj. Ty víš, jak se to dělá. Modlím se za tebe," přidal současný jezdec Ferrari Charles Leclerc. "Vždycky jsi byl bojovník a vždy budeš," konstatoval prezident Mezinárodní automobilové federace Jean Todt. "Alexi, celá obec FIA tě v téhle hrozné chvíli podporuje," doplnil.

Zanardi před devatenácti lety přežil těžkou nehodu jako zázrakem. Při transportu vrtulníkem do nemocnice v Berlíně jej tehdy sedmkrát oživovali. Ztratil velké množství krve. Přesto se po dlouhé rehabilitaci vrátil k automobilovému sportu a jako vozíčkář se později právě na handbiku prosadil také na mistrovství světa. Vyhrál například i maraton v New Yorku či dokončil legendárního Ironmana na Havaji. Na paralympijských hrách v Londýně a Riu de Janeiro získal čtyři zlaté medaile.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.3, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-06-20 18:09
Je to tvrďas. Zvládne to.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.