Ilustrační FOTO - Pixabay

Při útoku nožem zemřeli v anglickém Readingu tři lidé

Tři lidé zemřeli a dva jsou v kritickém stavu v nemocnici po útoku nožem v anglickém Readingu. Uvedl to  deník The Telegraph s odvoláním na blíže neupřesněný zdroj. Policie na místě zadržela muže a útok vyšetřuje s podezřením na terorismus, sdělila televize Sky News. The Telegraph původně psal, že bezpečnostní složky incident považují za náhodný útok.

Podle televize Sky News se útok odehrál v parku Forbury Gardens na místě, kde se dříve uskutečnila poklidná demonstrace hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) proti rasismu a policejnímu násilí.

Není přitom jasné, zda incident s protestem nějak souvisel. Organizátoři demonstrace nicméně sdělili, že všichni účastníci manifestace jsou v pořádku a odešli předtím, než se útok odehrál.

Radnice vyzvala občany, aby se v oblasti "vážného incidentu" nezdržovali. Na místo dorazily dvě sanitky, dva záchranné vrtulníky a několik policejních vozů.

Premiér Boris Johnson řekl, že myslí na všechny, kteří byli "děsivým incidentem" v Readingu postiženi. Poděkoval také záchranným složkám na místě. Ministryně vnitra Priti Patelová na twitteru sdělila, že je zprávami o útoku "hluboce znepokojena". "Mé myšlenky jsou se všemi, kterých se incident týká, včetně policie a záchranářů na místě činu," napsala.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-06-21 12:29
Nic o pachateli? Bílý? Černý? Oranžový? Muslim? Křesťan? Určitě
ne Rus, to by se už strhali.
Prokopic.Karel
2020-06-21 09:58
Takováto zcela nesmyslná vražda, naprosto prokázaná, by měla mít
pouze jedno "ocenění": trest smrti. Ať je pachatel bílý,
černý nebo třeba oranžový.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.