Ilustrační FOTO - Pixabay

Doživotí pro zběsilého řidiče

Německý nejvyšší soud potvrdil doživotní trest vězení za vraždu řidiči, který v roce 2016 při nelegálním závo aut v centru Berlína zabil nezúčastněného muže.

Smrtelná nehoda se udála 1. února 2016 nedlouho po půlnoci, když si dvojice mužů v centru Berlína dala za běžného provozu závod. Tehdy šestadvacetiletý muž projel po zhruba 1,5 kilometru zběsilé jízdy jednou z křižovatek na ulici Kurfürstendamm na červenou rychlostí 160 až 170 kilometrů v hodině, přičemž z boku narazil do auta, které do křižovatky vjelo na zelenou z druhé ulice. Naražený vůz odletěl vzduchem 25 metrů a jeho 69letý řidič na místě přišel o život. Případem se soudy zabývají už několik let. Naposledy loni oba muže berlínský soud poslal na doživotí do vězení.

Ilustrační FOTO - Pixabay

Trest pro řidiče vozu, který havaroval, nejvyšší soud potvrdil. Mladý muž si podle něj musel být vědom obrovského nebezpečí, které jeho chování představuje pro ostatní, a přesto se závodu zúčastnil.

Druhý, o dva roky mladší řidič ale získal naději na to, že od soudů odejde s nižším trestem. Nejvyšší soud totiž konstatoval, že nemůže být odsouzen jako spolupachatel vraždy, protože to by předpokládalo společné rozhodnutí k takovému činu. Případem se tak znovu bude muset zabývat berlínský soud.

Verdikt přivítaly policejní odbory, podle nichž je jasným signálem pro všechny piráty silnic, že je může čekat doživotní vězení, pokud při nelegálních závodech někoho usmrtí.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


mamirek
2020-06-22 16:38
Tak snad se z toho ponaučí i řidiči u nás.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.