Ilustrační FOTO - Pixabay

Minuta ticha za oběti

Mezi oběťmi sobotního útoku nožem v jihoanglickém Readingu je i Američan. Město uctilo trojici zemřelých minutou ticha. Britská policie vyšetřuje čin jako terorismus.

Útok v parku Forbury Gardens si kromě tří obětí vyžádal i tři vážně zraněné. Jedním z mrtvých je Američan, který žil v Británii 15 let. Britská média už dříve informovala, že mezi oběťmi je rovněž 36letý učitel. Na památku obětí vyhlásila radnice v Readingu na 10.00 místního času (11.00 SELČ) minutu ticha. Tu drželi ve stejný čas i obyvatelé nedalekého Londýna. Policie pachatele oficiálně neidentifikovala, Press Association nicméně napsala, že se jedná o 25letého Libyjce Chajriho Saadalláha. Média uvedla, že muž požádal v Británii o azyl a že za útokem zřejmě stála jeho psychická porucha. Podle Reuters se v minulosti ocitl v hledáčku britské kontrarozvědky MI5 - v roce 2019 chtěl odjet do Sýrie, jeho chování ale nebylo vyhodnoceno jako nebezpečné. V minulosti byl trestán - loni strávil dva měsíce ve vězení za napadení pracovníka záchranné služby.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.