Ilustrační foto - wikimedia commons

Viking je zpět

Po tříměsíční pauze vynucené pandemií koronaviru se k záchranným operacím na moři vrátila loď Ocean Viking, píše agentura AFP. Plavidlo poskytující pomoc migrantům v nouzi provozuje nevládní organizace SOS Méditerranée.

Loď vyplula ráno z přístavu v Marseille a zamířila do libyjských vod, kde bude poskytovat pomoc migrantům, kteří se ocitnou v krizové situaci ve Středozemním moři. Do cíle by měla dorazit ve čtvrtek. Jako prevence proti šíření koronaviru byla na palubě zavedena přísná pravidla. Vody Středozemního moře brázdí plavidla i jiných neziskových organizací poskytující pomoc migrantům. V neděli dorazila do sicilského přístavu Porto Empedocle loď německé neziskové organizace Sea-Watch, která v minulých dnech zachránila ve Středozemním moři 211 migrantů. Ty nyní čeká povinná dvoutýdenní karanténa. V sobotu večer dorazila do jiného sicilského přístavu Pozzallo italská loď Mare Jonio neziskové iniciativy Mediterranea se 67 migranty na palubě.

Libye se stala důležitou křižovatkou pro migranty z Afriky, kteří prchají před válkami a chudobou do Evropy. Většina běženců se na nebezpečnou cestu přes moře vydává na vratkých a špatně vybavených gumových člunech. Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) od roku 2014 ve vlnách Středozemního moře zahynulo přes 20 000 lidí.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.