Zdravotnictví zůstává trvalou prioritou

V Plzni se uskutečnilo 2. zasedání Plzeňského KV KSČM. Hlavním bodem byla příprava voleb do ZPK a do Senátu PČR v říjnu letošního roku.

Schválen byl volební program pro krajské volby, rozčleněný do 10 oblastí. Priority volebního programu KSČM tvoří otázky bezpečnosti, zdravotnictví a sociální jistoty.

Plénum KV KSČM potvrdilo celkové složení kandidátní listiny pro volby do Zastupitelstva Plzeňského kraje. Povede ji současný poslanec Jiří Valenta. Dalšími v pořadí na kandidátce KSČM jsou starosta městyse Jan Bozděch, podnikatel Vladimír Frouz, dlouholetý starosta František Podlipský, technik Zdeněk Hubka, jednatel společnosti Jaroslav Rehák a bývalý starosta městyse Jan Rejfek.

Plénum dále schválilo plán práce Plzeňské krajské organizace KSČM na druhé pololetí 2020, jehož součástí je předvolební setkání občanů, které se uskuteční v Dnešicích 29. srpna, a tiskovou zprávu k aktuální politické situaci v kraji, jejíž znění následuje:

Po nedávné rezignaci Josefa Bernarda na post hejtmana, přestože se holedbal všemi možnými úspěchy, včetně nedávno spuštěné nové autobusové flotily v kraji čítající přes 300 nových autobusů (víte, kam plynou zisky této společnosti?), zůstala po něm řada problémů, které jsou strašákem Plzeňského kraje.

Tím hlavním je neutěšená zdravotní péče v některých oblastech kraje, včetně její dostupnosti. Především na Tachovsku, druhém největším okrese v kraji, kdy občané musí jezdit za zdravotní péčí do Stodu nebo Plzně a také na Sušicku. S problémy se potýkají i další nemocnice - domažlická, rokycanská i ta nejnovější, klatovská.

Nelze souhlasit s dotováním soukromých nemocnic na úkor těch, kterým je kraj zřizovatel. Přestože dosluhující vedení kraje neprosadilo fúzi nemocnic a zdravotnických zařízení, stále hrozí, že tato varianta bude na pořadu dalších snah pravice.

Navrhovaní zastupitelé za KSČM jsou připraveni prosadit koncepci, která bude hodna zajištění zdravotní péče 21. století, včetně její dostupnosti a rovnosti pro všechny občany kraje stejně, na rozdíl od Josefa Bernarda, který se stal dalším politickým přeběhlíkem, což jasně dokazuje, že do levicové ČSSD vůbec nepatřil. A tak mu snad útěchou zůstane fotografie z »Dvorany slávy« umístěná ve vestibulu úřadu kraje.

(zr)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 6 hlasů.

(zr)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.