Reklama
Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Další testování v OKD

Pracovníci dolů ČSM-Sever a ČSM-Jih společnosti OKD na Karvinsku se budou znovu plošně testovat na koronavirus SARS-CoV-2 způsobující nemoc COVID-19.

Nařídila to Krajská hygienická stanice (KHS) v Ostravě, protože tam během zhruba tří týdnů postupně zaevidovala 149 nakažených. Jde o 95 zaměstnanců OKD a 54 pracovníků dodavatelských firem. Podle hygieniků není jasné, zda nákaza souvisí s ohniskem v Dole Darkov, kde už je situace stabilizovaná, je tam sice 506 nakažených, ale od minulého pátku přibylo jen sedm nových.

»Je tam spousta lidí, která byla exponována na obou dolech. Příznaky nemoci mají minimální, nebo žádné. V posledních dnech ale ten nárůst nových případů byl už příliš velký,« řekl Petr Kopřivík z KHS.

Ilustrační FOTO - Pixabay

V dolech OKD kromě Darkova se v minulých dnech dělalo plošné testování rychlostesty. »Ukazuje se, že rychlotesty nejsou v tomhle případě úplně vhodné,« řekl Kopřivík. Další plošné testování, které začne v pátek a potrvá do úterý, se proto bude dělat PCR testy. Případná další opatření pro doly se podle Kopřivíka budou řešit podle toho, jaké budou výsledky.

Mluvčí OKD Naďa Chattová řekla, že firma už se na testování připravuje, aby opět mělo hladký průběh. Spolupracovat bude se zdravotníky i armádou. »Testovat se bude na Dole ČSM-Sever a týkat se to bude více než 3000 zaměstnanců,« řekla Chattová.

Na dolech pokračují zpřísněná opatření. V Dole Darkov se stále netěží a dělají se tam jenom práce nezbytné pro zajištění bezpečného chodu dolu. »Datum obnovení provozu zatím není stanoveno. Už se nám ale vrací přes 100 zaměstnanců po prodělané nemoci,« řekla Chattová.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama