Ilustrační FOTO - Pixabay

Brusel musí vrátit peníze

 

Česko dostane od Evropské komise (EK) zpět téměř milion korun, které muselo vrátit do rozpočtu Evropské unie kvůli údajně nedostatečným kontrolám v zemědělství.

Vyplývá to z rozhodnutí EK, podle něhož zpět do Česka poputuje 35 109 eur (asi 940 000 Kč). Komise uznala chybu na základě české žaloby k soudu EU, uvedl náměstek ministra zahraničí Martin Smolek.

EK uložila Česku takzvanou finanční korekci za to, že podle ní kontroly zemědělského hospodaření nedodržovaly stanovené časové rozmezí. Poté, co se kvůli tomu Praha obrátila na unijní soud v Lucemburku, komise peníze vrátila.

»Požadavkům ČR bylo v plném rozsahu vyhověno, komise uznala svou chybu a nemuselo tak ani dojít na rozsudek tribunálu. Jde o výsledek našich úspěšných aktivit před Soudním dvorem EU,« komentoval rozhodnutí EK náměstek Smolek, který Česko zastupuje u unijního soudu.

Již loni v prosinci vyhrálo Česko v Lucemburku spor o více než 3,8 milionu korun, které soud v souvislosti s prováděním zemědělských kontrol nařídil vrátit do českého rozpočtu. Také tuto částku komise vrátí na základě aktuálního rozhodnutí.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 8 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.