Ilustrační FOTO - Pixabay

Hernímu průmyslu epidemie přilepšila

Obrat tuzemských počítačových herních společností dosáhl loni 4,5 miliardy korun a meziročně vzrostl o pětinu. Letos se prý zvýší na pět miliard korun.

Uvádí to studie o stavu herního průmyslu, kterou zveřejnila Asociace českých herních vývojářů. Letošní údaje mohou být nakonec ještě větší, protože prodeji počítačových her se podle předsedy asociace Pavla Baráka díky koronavirové epidemii dařilo. V České republice je 110 firem, které vyvíjejí hry, výroba podle asociace násobně převyšuje obrat české filmové a televizní produkce.

Většina společností v ČR vyvíjí hry pro konzole a PC (67 procent), na mobilní trh se soustředí menší polovina. Naprostá většina zákazníků je ze zahraničí, zejména z USA, Německa, Velké Británie, Ruska a Číny.

Herní průmysl v ČR vytvořil 1750 pracovních míst, více než pětina jsou programátoři, 19 % grafici. Ročně se otevře zhruba 300 nových pracovních příležitostí, 60 % firem podle asociace uvádí, že jim zaměstnanci chybí.

Koronavirus pomohl již prodávaným hrám, podle Baráka vzrostl odbyt celosvětově o 20 až 30 %. Například podle Martina Frývaldského ze společnosti Warhorse bylo ale problematické uvádět na trh nové hry. Průměrná délka vývoje hry činí tři roky.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 1 hlas.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.