Ilustrační FOTO - Pixabay

Vojenský policista zemřel na střelné zranění

V armádním muničním skladu v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku zemřel ve čtvrtek vpodvečer po střelbě vojenský policista. Okolnosti střelby a úmrtí vojenská policie vyšetřuje.

Řekla to mluvčí vojenské policie Nikola Hájková. »Byly zahájeny úkony trestního řízení. Za účelem objasnění věci byla nařízena soudní pitva,« řekla mluvčí. Muž podle ní zemřel na místě na následky střelného poranění. V době střelby byl ve službě. Podle informací ČTK šlo buď o nešťastnou náhodu, nebo o sebevraždu.

V září 2017 jeden vojenský policista zemřel a druhý se zranil při výbuchu ve vojenské ubytovně Jugo ve Vyškově. Za explozi tehdy mohla podle vojenské policie neodborná manipulace s municí.

Základna v Týništi je ústředním skladovým, zkušebním a zásobovacím zařízením, které pro českou armádu zajišťuje kompletní zabezpečení municí, řízenými střelami, výbušninami a pyrotechnickými prostředky. Sklad střeží vojenská policie.

Skladový areál má rozlohu 496 hektarů, obvod vnějšího oplocení je přes 12 kilometrů. Nachází se v něm 71 skladišť a přes 33 000 metrů čtverečných užitné skladové plochy.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.