Ilustrační FOTO - Pixabay

Více stíhaných za drogy

Policisté z Národní protidrogové centrály (NPC) v loňském roce v souvislosti s drogovými trestnými činy stíhali 3890 lidí, o 255 více než v roce 2018.

Většinu stíhaných tvoří čeští občané, následují Nigerijci, Slováci a Vietnamci. Nejčastěji byli lidé obviněni z nedovolené výroby a držení omamných látek, nejvíce činů souviselo s cannabisovými produkty nebo metamfetaminem. Vyplývá to z výroční zprávy za loňský rok, kterou NPC zveřejnila.

»Zapojení cizích státních příslušníků do drogové trestné činnosti zůstává okolo deseti procent všech pachatelů, kdy zpravidla ovládají obchod v nejzávažnějších formách,« uvedl v tiskové zprávě šéf centrály Jakub Frydrych. Čechů loni NPC stíhala 3499, občanů Nigérie 117, Slováků 64 a Vietnamců 47.

V naprosté většině případů, stejně jako v předchozích letech, byli obvinění stíháni kvůli nedovolené výrobě a držení omamných látek. Následovalo držení drogy pro vlastní potřebu, nedovolené pěstování rostlin nebo výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky.

Nejvíce trestných činů loni NPC evidovala v Praze a ve Středočeském kraji, nejméně naopak ve Zlínském a Plzeňském kraji.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.