Ilustrační FOTO - Pixabay

Neukáznění Londýňané zranili desítky policistů

Na policisty v Londýně ve čtvrtek večer zaútočili někteří účastníci nepovoleného večírku, který se strážci pořádku snažili rozpustit.

Podobný incident se stal už ve středu, kdy při zásahu utrpělo zranění 22 policistů. Šéfka metropolitní policie Cressida Dicková před nadcházejícím víkendem varovala, že její podřízení proti takovým akcím zasáhnou a rozpustí je.

S tím, jak se v Británii uvolňují restrikce zavedené kvůli šíření koronaviru, přibývá oslav a tanečních párty, které se však ještě konat nesmějí, poznamenala agentura Reuters. V Anglii se podle současných pravidel může sejít skupina nejvýše o šesti lidech.

»Je nám jasné, že po měsících omezování mají lidé všeho dost a budou se chtít scházet, ale tyto nepovolené večírky jsou nepřijatelné,« prohlásil v televizi Sky News ministr životního prostředí George Eustice. »Útoky na policii, jichž jsme byli svědky v tomto týdnu, jsou rovněž nepřijatelné,« dodal.

Po středečních násilnostech ve čtvrti Brixton na jihu Londýna bylo do ulic britského hlavního města nasazeno ve čtvrtek večer více policistů. Tentokrát se stali terčem útoků v městské části Notting Hill na západě Londýna, která je v poslední době často dějištěm různých hudebních akcí konaných bez povolení. Výtržníci po policistech házeli různé předměty, nikoho z nich ale nezranili.

Za uplynulé tři týdny při rušení nepovolených protestů a večírků utrpělo zranění kolem 140 strážců pořádku, uvedla šéfka londýnské policie.

Ve čtvrtek měly plné ruce práce také pořádkové služby v oblíbeném přímořském letovisku Bournemouth na jihu Anglie, kam horké počasí přilákalo na pláže davy lidí. Návštěvníci se svými auty ucpali ulice města a už před ním se vytvářely dlouhé kolony, přeplněné byly i vlaky do Bournemouthu. Lidé mezi sebou nedodržovali bezpečné rozestupy, parkovali tam, kde se to nesmí, někteří se chovali nevhodně nebo se mezi sebou v opilosti prali. Na pláži po nich zůstaly tuny odpadků. Strážníci a zástupci města si stěžovali, že když se proti neukázněným turistům snažili zakročit, plivali na ně. Ministr zdravotnictví Matt Hancock kvůli porušování opatření proti šíření koronaviru pohrozil uzavřením pláží. "

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 5 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.