20 20 20

Tak je to tady. Tedy za předpokladu, že se nadstavba naší nejvyšší fotbalové soutěže dohraje, že ji zpropadený koronavirus zase nezruší, Slavia Praha bude korunována jubilejně, podvacáté v historii. A to symbolicky v roce 2020. Proto ty tři dvacítky v titulku. Je to takové stylové poděkování zejména všem těm oddaným fanouškům sešívaných, kteří mezi lety 1947-96 trpěli a 49 let marně čekali na další mistrovský titul našeho historicky druhého nejúspěšnějšího mančaftu. Možná je symbolické i to, že právě během minulého režimu to červené a bílé síle nevyšlo ani jednou, tehdy na rozdíl od Dukly a Sparty fakt neměla na růžích ustláno…

Jedním z těch, kteří proto tvrdili, že »být slávista, znamená trpět«, byl i náš bývalý šéfredaktor Jaroslav Lemák, i na něj tak při psaní těchto řádek moc myslím. Ale nejen proto jsem pro dnešek opustil od tradičních politických témat a Redakční sloupek v netradiční víkendový den věnuju právě kulatému nesmyslu.

Ač sám na prvním místě srdíčkem duklák, Slavii tu dvacítku a druhou hvězdu na dresech od příští sezony ze srdce přeju. A nejen proto, že slávistou je i můj syn, nebo jeho děda. Nebudu zapírat, že pro červenobílé jsem měl slabost už od mala i já sám, a to od vydání takové žlutočerné knížky Když chytal Plánička.

Trenér Jindřich Trpišovský dokázal ohromnou věc. Obhájit titul s prakticky inovovaným týmem, ve kterém od loňska nezůstal kámen na kameni (snad s výjimkou supergólmana Ondřeje Koláře, sympaťáka s nejfotbalovějším příjmením Lukáše Masopusta a doslova pár dalších borců), což se počítá dvojnásob! Dík ale patří všem. Nejen rekordmanovi s nulami za zády Kolářovi, nejen novému členu Klubu ligových kanonýrů Milanu Škodovi; celé partě, která ukázala, že máte-li nejen zázemí, ale hlavně to srdíčko, máte jednou nohou vyhráno.

20 20 20. Mám rád symboly. A ač sám sleduju spíš mezinárodní soutěže a reprezentační sportovní svátky, právě pro tu dvacítkovou »matematiku« jsem letošní domácí sezonu se sešívanými intenzivně prožíval. Od srpna si dám zase pauzu, protože je mi jasno, že díky tomu, co se povedlo, chleba levnější nebude a v době globálního oteplování, klimatické změny, pětisetletého sucha či bujícího rasismu by nás měly pálit úplně jiné věci, než to, zda Slávka udělá za rok hattrick (na víc, třeba na pronásledování Sparty s 36 mistrovskými zářezy pomýšlet nemůže). Ale tak buďme lidé přející, vypněme na chvíli a užívejme si to, že je tu zase o mančaft víc, který tu šanci na to, že český klub snad jednou přece jen vyhraje evropskou pohárovou soutěž, posílil… Pěkné léto!

Roman JANOUCH


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.9, celkem 19 hlasů.

Roman JANOUCH

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


halonoviny
2020-07-06 11:55
Maxi, já Trumpoidovi nenadávám, já o něm vždy píšu pravdu a nic
než pravdu. Bohužel... R. Janouch
hajek.jiri51
2020-06-27 09:33
VM. Nemám nic proti Vašemu příspěvku. Nebo téměř nic, ale co
vlastně dobrého by se dalo přišít Velkému Donaldovi?
velkymaxmilian
2020-06-27 08:51
No vidíte pane Janouch lze napsat i něco jiného než stereotypně
nadávat již 45. nájemníkovi v Bílém domě soudruhovi Donaldovi
Trumpovi nebo fantasmagoricky snít o Latinské Americe, coby
masopeptonovém agaru pro socialistickou revoluci. My Pražané, kteří se
pod "Koženým Sluncem" pohybujeme a nemáme vyhrabáno víme,
že nejlepší fotbalový celek z "Matky království" nemá nic
společného s odporným profesionálním fotbalem, produktem to
zahnívajícího kapitalismu. Nyní na poslední přátelák, tohoto
mužstva který je tečkou za nedohranou sezonou vyrážím. Přeji hezký
víkend...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.