Odložená svatba

Dánská premiérka Mette Frederiksenová musela kvůli blížícímu se summitu Evropské unie odložit svatbu.

Sňatek s partnerem přitom na pozdější termín přesouvala už loni v létě, tehdy kvůli volbám. Šéfka dánské vlády ujišťuje, že její vyvolený je trpělivý.

Dvaačtyřicetiletá Frederiksenová a její partner, fotograf Bo Tengberg, si měli své »ano« říct 18. července. Ten den ale budou šéfové států a vlád zemí EU jednat v Bruselu o rozpočtu a budoucím unijním fondu obnovy ekonomik, na něž tvrdě dolehly následky pandemie. Bude to jejich první osobní setkání po několika měsících, kdy kvůli koronaviru jednali pouze prostřednictvím videokonferencí.

Sociální demokratka Frederiksenová uvedla, že na schůzce, jejíž termín je známý teprve několik dnů, musí »hájit zájmy Dánska«.

Britská BBC na svých internetových stránkách připomíná, že pro Dánsko, Švédsko, Nizozemsko a Rakousko je stimulační balík ve výši 750 miliard euro příliš velký, země mají výhrady k poměru mezi přímými platbami a půjčkami a chtějí znát podrobnosti ohledně splácení dluhu.

Dánský pár přitom musel své plány měnit už loni v létě. Tehdy jim svatbu překazily parlamentní volby, po nichž se Frederiksenová stala premiérkou severské země. »Tak moc se těším, až si vezmu tohoto úžasného muže. Ale nemůžeme to mít snadné,« posteskla si Frederiksenová na Facebooku.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.