Reklama
Kapela Rolling Stones. FOTO - Wikimedia commons

Legendy se ohrazují

Legendární britská rocková skupina Rolling Stones v sobotu varovala amerického prezidenta Donalda Trumpa, že proti němu podnikne právní kroky, pokud bude nadále využívat její písně na svých volebních mítincích.

Kapela se v této věci dostala do sporu s Trumpem již při minulé kampani v roce 2016, napsal server BBC. Kampaň amerického prezidenta použila při mítinku ve městě Tulsa z minulého týdne jednu z písní skupiny z roku 1969. Když stejná píseň zazněla na Trumpově shromáždění před čtyřmi lety, napsala kapela na Twitteru »Rolling Stones nepodporují Donalda Trumpa«.

Zástupci legendární formace v sobotu napsali, že budou muset podniknout další kroky proti tomu, aby Trump na svých mítincích nahrávku používal, protože předchozí výzvy jeho tým ignoroval. Hraním písně totiž prezidentova kampaň porušuje autorská práva.

Trump na mítinku v Tulse nechal zahrát rovněž píseň od již zesnulého zpěváka Toma Pettyho, proti čemuž se tento měsíc rovněž ohradila jeho rodina. Pettyho blízcí v příspěvku na Twitteru napsali, že by zpěvák »nikdy nechtěl, aby byla jedna z jeho písní použita v nenávistné kampani«, a že »Trump neměl žádné svolení k použití skladby při propagování kampaně, která za sebou nechává příliš mnoho Američanů a zdravý rozum«.

Prezidentské volby v USA se konají na začátku listopadu. S Trumpem, který usiluje o svůj druhý mandát, se utká někdejší viceprezident Joe Biden.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.2, celkem 5 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-06-29 16:01
Blbý a ještě blbější. Jen si "demokraticky" vybrat.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama