Reklama

Ruský lid sám rozhodne

Koronavirová epidemie dostala svět skutečně do bodu zlomu, a ne jinak je tomu v největší zemi světa, v Ruské federaci. Zítra bude probíhat referendum o změnách v ústavě RF. Hlasuje se už teď, právě z důvodů koronaviru. Ruské zákony umožňují odevzdat hlas v předstihu. Již 10. června tak začalo celostátní hlasování na lodích plavících se na mořích, na polárních stanicích a v těžko dostupných či vzdálených končinách ve 38 z 85 ruských regionů. Od 15. června začali hlasovat Rusové žijící v cizině. K dispozici je elektronické hlasování. V souladu s bezpečnostními podmínkami pandemie padlo rozhodnutí Ústřední volební komise RF, že elektronické hlasování se bude konat v hlavním městě Moskvě a oblasti Nižní Novgorod.

Změny v ústavě se týkají ochrany historické pravdy a vytváření podmínek pro rozvoj dětí a budoucích generací. RF má problém demografický, v Rusku se rodí málo dětí a nezakládají se tradiční rodiny. Dokonce i za nejhorších Jelcinových časů, kdy Západ Rusko vykrádal a drancoval tak, že lidé umírali hlady na ulici a v USA rozpočet přetékal, se rodilo více dětí než dnes.

Děti jsou zásadní prioritou současné ruské státní politiky. Stát chce tímto vytvářet podmínky, které přispějí ke komplexnímu duchovnímu, morálnímu, intelektuálnímu a fyzickému rozvoji dětí, výchově k vlastenectví, významu občanství a respektu k seniorům. Stát, který upřednostňuje rodinnou výchovu, přebírá odpovědnost rodičů vůči dětem, které zůstaly bez péče.

Zároveň musí Ruská federace obhájit svou minulost a vítězství nad fašismem ve Velké vlastenecké válce. Bude muset rovněž obhájit v tomto procesu i pod jakým vedení II. světovou válku Sovětský svaz vyhrál, myslím tím vítězství Rudé armády pod vedením KSSS s vrchním velitelem J. V. Stalinem. RF také opravdově ctí památku obránců vlasti, zajišťuje ochranu historické pravdy. Znehodnocení významu výkonu všech občanů RF při obraně vlasti není povoleno. Hlavní změny se týkají především upevnění národnostních podmínek.

Proč o tom píšu. Je to pro nás příklad. Lidé mají v rukou moc nad svou budoucností, budou dlouhodobě rozhodovat o tom, jestli budou nadále přijímat hodnoty Západu, nebo budou věrni svým tradičním národním, kulturním hodnotám. RF je podle pravičáků totalitní režim. Je tak totalitní, že ruský lid si sám rozhodne o vlastní budoucnosti. Také bych se rád rozhodoval jako občan o své budoucnosti v referendu, ale nijak se ta naše politická scéna nemá k tomu, aby občané závazně rozhodovali v referendu o svých věcech budoucích, přestože KSČM tento návrh několikrát předkládala.

Roman BLAŠKO


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: -50758.9, celkem 197 hlasů.

Roman BLAŠKO

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.