Ilustrační FOTO - Pixabay

Twitter smazal účet

Sociální síť Twitter natrvalo smazala účet kontroverzní britské komentátorky Katie Hopkinsové, která se podle ní opakovaně provinila proti pravidlům zakazujícím šíření projevů nenávisti.

Pravicová sloupkařka měla na Twitteru přes milion sledujících a už dříve sociální síť její účet dočasně zablokovala jako varování. Napsal o tom server BBC.

»To, aby byl Twitter bezpečný, je naší prioritou - urážky a nenávistné chování v naší službě nemají místo a i nadále vždy zakročíme, pokud někdo poruší pravidla,« uvedla firma ve svém zdůvodnění. Nespecifikovala přitom, zda ke zrušení účtu dal podnět některý konkrétní příspěvek.

Pravidla sociální sítě stanovují, že přispěvatelé nesmějí ve svých textech podporovat násilí, výhrůžky nebo obtěžování ostatních na základě rasy, etnické příslušnosti, národnostního původu, kasty či sexuální orientace. Hopkinsová, která mimo jiné psala pro bulvární listy The Sun či Daily Mail, je ale známá právě radikálními názory, které se často jako podněcování k nenávisti dají interpretovat.

Komentátorka v minulosti mimo jiné napsala, že proti lodím s migranty ve Středozemním moři by měly být nasazeny dělové čluny, přirovnávala uprchlíky ke švábům nebo žádala zřízení internačních táborů pro podezřelé muslimy a v souvislosti s radikály mluvila o »konečném řešení«.

Několik příspěvků Hopkinsové v minulosti sdílel i americký prezident Donald Trump, který má sám s porušováním pravidel sociální sítě potíže. Twitter opakovaně označil některé prezidentovy příspěvky jako nepřesné a zavádějící. Jinou prezidentovu zprávu dokonce správci sítě skryli uživatelům. Pro její zobrazení je potřeba rozkliknout varování, že zpráva »porušuje pravidla Twitteru ohledně násilnického jednání«. V tweetu prezident nevybíravě vyhrožoval demonstrantům, pokud by útočili na pomníky. Konkrétně se jednalo o sochu sedmého prezidenta USA Andrewa Jacksona, která stojí hned naproti Bílého domu. Jackson, prezident z let 1829 až 1837, podle historiků zotročoval černochy na svých plantážích a jako generál americké armády vedl tažení proti původním obyvatelům na jihu dnešních USA, které vedlo k tisícům úmrtí.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-07-01 18:07
Jakson vraždil asi v duchu "lidských i demokratických" práv.
Tyto práva platí v USA asi dodnes.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.