Ilustrační FOTO - Haló noviny

Počet úmrtí na přejezdech stoupl

V první polovině letošního roku zemřelo při nehodách na železničních přejezdech 18 lidí. Proti stejnému období vloni je to o 38 procent více. Téměř dvojnásobně se zvýšil počet raněných, letos jich po střetu s vlakem bylo 57.

Počet havárií na železničních přejezdech letos klesl. Zatímco vloni se jich od ledna do konce června stalo 93, v letošním roce se řidiči, cyklisté či chodci srazili s vlakem v 57 případech. Výrazně se však zhoršily následky těchto kolizí. V první půlce loňského roku takto zemřelo 13 lidí, zranilo se jich 29.

»I když aktuální statistiky již nyní vykazují zhoršení v porovnání se stejným obdobím minulého roku, tak po prázdninách může být ještě hůře,« uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Podle Drážní inspekce jsou červenec a srpen v případě nehod na železničních přejezdech dlouhodobě rizikové, bývá nejvíce nehod i závažných následků. »V červenci 2019 zaznamenala Drážní inspekce dokonce nejvyšší počet usmrcených na železničních přejezdech od roku 2008,« dodal mluvčí. V prvním prázdninovém měsíci loni při srážce s vlakem na přejezdu zemřelo deset lidí.

Drážní inspekce proto apeluje na řidiče, cyklisty i chodce, aby v letních měsících dbali zvýšené pozornosti a při pohybu v blízkosti železnice byli maximálně opatrní. Mluvčí připomněl, že si před železničním přejezdem musí řidič počínat zvlášť opatrně, zejména se přesvědčit, zda může železniční přejezd bezpečně přejet a za přejezdem pokračovat v jízdě. V opačném případě nesmí na koleje vjet.

Oproti prvnímu pololetí loňského roku letos mírně stoupl i celkový počet úmrtí na železnici. Letos zemřelo 112 lidí, loni 107. Počet nehod se snížil ze 632 na 548. Mírně poklesl také počet zraněných.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 3 hlasy.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.