Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Na výstavu fotografií Jovana Dezorta

Regionální muzeum v Jílovém u Prahy vystavuje do 30. srpna ukázky díla světoznámého fotografa Jovana Dezorta. Výstava (na snímku) vznikla ve spolupráci s Muzeem hlavního města Prahy.

»Dílo nestora reportážní fotografie je sice přednostně zaměřené na každodenní život 50. až 70. let v Praze, ale doplňují ho i další snímky, třeba z válečného Vietnamu. Podařilo se vybrat neskutečně bohatý soubor, který ještě více ukazuje Dezortův talent zachytit nejen okamžik, ale i příběh,« ocenil výstavu při vernisáži, které se účastnil i sám autor, předseda středočeského krajského výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek (KSČM).

V souboru jsou vidět momentky z městských ulic i venkova, neznámí Pražané, ale spatříte i Olgu Schoberovou, Waldemara Matušku nebo Jana Wericha, Věru Čáslavskou, Josefa Sudka, Miloslava Stingla, Emila Zátopka, Václava Hudečka a další kulturní či politické osobnosti.

Jovan Dezort (1934) se profesionálně věnuje svému oboru již od roku 1957. Je nositelem významných mezinárodních ocenění, v roce 1970 získal Zlatou pečeť na World Press Photo v Haagu a v roce 1973 Hlavní cenu v celosvětové soutěži Mezinárodní organizace novinářů za reportáž z válečného Vietnamu. V ČTK začal pravidelně fotografovat mj. festival Pražské jaro (zachytil průběh 25 ročníků), 30 let dokumentoval soutěž mladých hudebníků Concertino Praga. Ve svém archivu má mnoho slavných osobností z různých oblastí. Dne 9. března 2015 se stal Osobností české fotografie za rok 2014.

(zs)

FOTO - autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.7, celkem 11 hlasů.

(zs)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama