Ilustrační FOTO - Pixabay

Výbuch pyrotechniky

Při výbuchu v továrně na zábavní pyrotechniku na severu Turecka přišli o život dva lidé a 73 osob utrpělo zranění.

Oznámil to ministr zdravotnictví Fahrettin Koca. Místní úřady původně hovořily jen o deseti zraněných. Prezident Recep Tayyip Erdogan na místo podle deníku Hürriyet poslal tři členy vlády včetně ministra vnitra Suleymana Soylua. Na místo vyjely sanitky a hasičské týmy. Agentura Anadolu uvedla, že je podnik u města Hendek v provincii Sakarya, ale ne v blízkosti obytných čtvrtí.

Sakaryjský guvernér Cetin Oktay Kaldirim řekl, že uvnitř podniku v době výbuchu pracovalo 150 až 200 lidí a že v podnikových skladech je 110 tun pyrotechniky. »Okolí je zcela zabezpečeno. Jelikož jde o továrnu na pyrotechniku a výbuchy pokračují, nemůžeme tam zatím zasáhnout,« řekl Kaldirim.

Koca oznámil, že do záchranné operace byly zapojeny i vrtulníky a 11 záchranných týmů. Místní Červený půlměsíc vyzval občany Hendeku, aby zůstali doma a zavřeli dveře a okna, aby omezili vniknutí jedovatých zplodin do domů.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.7, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.