Ilustrační FOTO - Pixabay

V Německu za od pátku utopilo několik lidí včetně dvou dětí

Během rozlučky se svobodou se v Dunaji na jihu Německa v sobotu utopil 30letý muž. informovala o tom  policie. Víkend včetně pátku byl v Německu pro vodní rekreaci tragický, utonulo zde totiž několik lidí včetně dvou dětí. Od pátku je navíc v Sasku pohřešován 16letý mladík, který se koupal v nádrži na potoce Slatina v těsné blízkosti hranic s Českem.

Chlapce kamarádi viděli naposledy v pátek, kdy se při plavání potopil, ale už nevynořil. Jeho tělo ale přivolaní potápěči dosud neobjevili, ačkoli měli k dispozici sonar. Slatina pramení na české straně Krušných hor, v Německu je pak tok nazýván Mordgrundbach.

V sobotu se další neštěstí odehrálo u Untermarchtalu v Bádensku-Württembersku, kde desetičlenná skupina mužů a žen chtěla oslavit loučení se svobodou plavbou po Dunaji. Muži, který se utopil, podle policie zřejmě i kvůli přemíře alkoholu neustále padaly do vody sluneční brýle. Při jednom z pokusů je vylovit ale zmizel. Svědci uvedli, že stál v mělké vodě, ale náhle se ztratil. V jeho hledání nepomohlo ani nasazení 120 záchranářů, helikoptéry a dronu, tělo našli po zhruba dvou hodinách až potápěči.

V dolnosaském Hannoveru na severu Německa v sobotu zemřela pětiletá dívka, která si s dalšími dvěma čtyřletými dětmi hrála v rybníku Märchensee. Poplach vyvolal náhodný kolemjdoucí, který zaslechl hovor o pohřešované dívce. Z vody ji krátce poté vytáhl policista, holčička ale později zemřela v nemocnici. Policie nyní prověřuje, zda nebyl zanedbán dohled nad dívkou.

V jezeře u Hückelhovenu v Severním Porýní-Vestfálsku se v pátek večer topila jedenáctiletá dívka, která později zemřela v nemocnici. Její stejně stará kamarádka, která čekala na břehu a která neuměla plavat, vyrazila pro pomoc na kole, když dívka zmizela pod hladinou. S vyproštěním děvčete pomáhali kolemjdoucí i policie.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.