Ilustrační FOTO - Pixabay

Melbourne následuje na šest týdnů Wu-chan

Kvůli rostoucímu počtu případů COVID-19 se Austrálie rozhodla obnovit karanténní opatření pro druhé největší město v zemi, pětimilionové Melbourne.

Ve městě začalo platit omezení pohybu pro obyvatele od půlnoci a potrvá nejméně šest týdnů, informoval premiér australského státu Victoria Daniel Andrews. Zatím bylo zavřeno už pátým dnem na 3000 obyvatel výškových domů, které obývají chudí přistěhovalci. Nyní se uzavřelo celé město.

»Počet případů nákazy přibývá neudržitelně rychlým tempem,« řekl Andrews na tiskové konferenci v Melbourne. Nejlidnatější australský stát Victoria zaznamenal v pondělí 191 nových případů nákazy, což je nejvíce od začátku pandemie. I pondělní nárůst o 127 nových případů byl rekordní.

Počínaje úterým mají obyvatelé zůstat v místě svého bydliště, což znamená, že nemají odjíždět na víkendové domy či chaty. K opuštění hranic uzavřené metropolitní oblasti opravňují jen tři důvody - nákup potravin či dalších nezbytností, vyhledání lékařské péče nebo opatrování blízké osoby, a práce nebo studium, pokud není možné je provádět z domova, upřesnil Andrews.

Ilustrační FOTO - Pixabay

Znovu se také zpřísňují pravidla pro podniky. Restaurace a kavárny se musí vrátit výhradně k poskytování jídla a nápojů s sebou. Zavřít musí všechny salóny krásy a další služby, stejně jako zábavní a kulturní střediska. A obnovený zákaz bude platit i pro společné sportování.

Andrews také oznámil, že poprvé po zhruba 100 letech se uzavřela hranice mezi dvěma nejlidnatějšími státy Victoria a Nový Jižní Wales. Místní úřady k podobnému kroku přistoupily naposledy v roce 1919 během pandemie španělské chřipky. Rozhodnutí uzavřít hranice údajně Andrews činil společně s australským premiérem Scottem Morrisonem a premiérkou Nového Jižního Walesu Gladys Berejiklianovou. Hranice Victorie s jediným dalším sousedem Jižní Austrálií je uzavřena již delší dobu.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 4 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.