Facebook vyhrožuje SPD

Facebook pohrozil zrušením stránek hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) i jeho předsedy Tomia Okamury a místopředsedy Radima Fialy. Hnutí to oznámilo v tiskové zprávě.

Sociální síť prý poukazuje na údajné porušování pravidel užívání. Představitelé SPD to odmítají a pokud jejich stránky budou zrušeny, chtějí se bránit u soudu.

Na stránkách Fialy a hnutí SPD se bez dalších podrobností objevilo upozornění »vaší stránce v důsledku pokračujícího porušování zásad komunity hrozí zrušení zveřejnění«.

U Okamury byl odkaz na několik příspěvků, jimiž se podle Facebooku porušení zásad dopustil, předseda hnutí to ale odmítl. Podle něj příspěvky, které sdílel, neporušovaly pravidla sociální sítě.

»Považujeme to za útok na naše ústavou a listinou práv dané občanské svobody a narušení rovné, volné a svobodné soutěže politických stran,« uvedl Okamura. Podle SPD by zrušení facebookových stránek znamenalo porušení soutěže stran, protože profily na sociální síti jsou prostředkem komunikace s voliči. Okamura zdůraznil, že pravidla sociální sítě nemohou mít přednost před zákony a ústavními právy.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 8 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-07-14 18:26
A co Fiala. Ten za zmínku nestojí? Snad to není chráněný druh.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.